Dr. Daniel Jackson

22. dubna 2007 v 22:28 | GB |  Postavy SGC
Začínám postavou Daniela Jacksona, kterého mám z SG týmů nejraději. A byl to právě on, kdo dokázal rozluštit "hieroglyfy" na bráně.
Upozornění! Článek obsahuje spoilery!

Daniel Jackson se narodil 8. července roku 1965 jako jediný syn Melbourna a Claire Jaksonových, kteří byli uznávanými archeology. Ti však zemřeli při nehodě v newyorském muzeu, když byl Daniel ještě dítě. Danielovi zbyl z rodiny ještě dědeček Nichollas Ballard, ten však jeho adopci odmítl. Daniela poté adoptovali noví rodiče.
Daniel je uznávaným vědcem v oblastech antropologie, archeologie, lingvistiky a zvláště v oblasti egyptologie.
Hovoří 23 jazyky, mimo jiné taky starověkou egyptštinou, goa´uldsky, anticky, zčásti dokáže hovořit jazykem Unasů.
Za své výroky, že pyramidy nejsou dílem egypťanů, ale mimozemšťanů, byl tvrdě odsuzován. Nikdo pro jeho práci neměl pochopení. Pouze do doby, než jej objevila dr. Catherine Langfordová. Ta mu nabídla práci na překladu jistých hieroglyfů. Daniel (sice neochotně) přijal.

Cesta SGC
Po dvou týdnech práce v utajené oblasti Čejenské hory se mu podaří rozluštit podivné obrazce na kartuši, nalezené v Egyptě. Daniel se dozvídá pravdu o zařízení - Hvězdné bráně, která dokáže posílat lidi na jiné planety.
S vědomím, že je možné dostat se pouze na jednu planetu odcházím spolu s týmem vedeným plukovníkem Jackem O´neillem na planetu Abydos.
Po příhodách na planetě zde Daniel zůstává, aby mohl dále studovat zdejší kulturu. Proto je pro něj velkým překvapením, když o rok později přichází opět O´neill a oznamuje mu, že základna SGC byla napadena Goa´uldy.
Daniel jim oznámí šokující věc, kterou se mu během pobytu podařilo zjistit. Neexistují pouze dvě brány, ale nekonečně mnoho. V jedné z pyramid totiž objevil adresy bran v Mléčné dráze.
Během tohoto okamžiku je Abydos napaden a jsou uneseni Sha´re (Danielova manželka) a také Skaara, bratr Sha´re.
Daniel pevně doufá, že když se přidá k jednotkám SGC, podaří se mu jeho ženu najít. Bohužel Sha´re se stává hostitelkou Goa´ulda a ve třetí sérii je zabita Teal´cem, když se pokusí zabít Daniela.
Daniel přesto nadále zůstává v týmu jako jeho nepostradatelná součást.
V závěru páté série Daniel však umírá na následky ozáření. Dostane se mu ale možnost povznést se na "vyšší úroveň existence" za pomoci antika - Omy Desaly.
Ale jen tak se Daniela nezbavíme. Na počátku sedmé řady ho SG-1 nalézá na jedné z planet, kde naleznou antické ruiny. Daniel získal zpět svou lidskou podobu, když se pokusil použít svou moc na Anúbise. Proto ho Oma Desala poslala zpět na naši úroveň existence, ale vymazala Danielovi paměť. Ten nikoho nepoznává.
S nadějí, že si na vše vzpomene, se s SG-1 vrací na Zem. Daniel poté přichází s teorií o Ztraceném městě Antiků. A je to právě on, kdo zjistí jeho polohu v galaxii Pegasus.
Poté, co se jim konečně podaří zneškodnit Anúbise a zajistit tak mír v galaxii, se všichni těší poklidným dnům. Klid však netrvá věčně. Pouze do té doby než základnu navštíví Vala Mal Doran, která chce po Danielovi, aby ji pomohl rozluštit tabulku, kterou přináší sebou. Vala je přesvědčena, že v se tabulce skrývá kód k neuvěřitelnému bohatství.
Poklad se jim opravdu podaří najít a s ním také zařízení, které Daniel považuje za spojení s jiným světem či dokonce jinou galaxií. Díky tomuto zařízení se Daniel a Vala dostávají do galaxie, které vládnou Ori - bohové, kteří si podmaňují jednu planetu za druhou. Díky návštěvě Daniela a Valy se Ori dozvídají o Zemi a Mléčné dráze a rozhodují se získat nové stoupence právě v Mléčné dráze. Křížová výprava začíná…
Daniel je rozhodnut bojovat, protože se považuje za viníka vstupu Oriů do naší galaxie.
Další fotografie:
Tým SG-1, promo fotka 10. sezóny
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nelien Nelien | Web | 23. dubna 2007 v 12:44 | Reagovat

wow :D no páááni máš to tu naprosto bombový!!! :D fakt super!! a deniela mám taky moooc ráda, je takovej roztomilej a hrozně hodnej! :)) a navíc je to fešák!

2 Anelea Anelea | 15. května 2007 v 13:18 | Reagovat

No já mám víc radši asi Jacka z SG-1 :)) - řekla bych že má lepší hlášky :D

3 Lilu Lilu | Web | 3. června 2007 v 21:20 | Reagovat

Super blog... uz se mooc tesim, az to tu poradne zaplnis!

Jen tak dal!

4 Mari Mari | 14. června 2007 v 11:43 | Reagovat

Jo presne tak.Moje rec.Skoda jen,za nemam vice casu

5 daniel daniel | 2. července 2007 v 17:19 | Reagovat

jo mas to tady fakt supr dever

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.