01x09, Avalon

26. května 2007 v 19:10 | happy |  Epizody SGC
Aby se to trochu pohnulo, přidávám první díl deváté řady. Pokud se zadaří, přidám dnes ještě druhou část. Zítra možná další dvě. :o)

díl: 01x09 - Avalon, first part (Avalon, první část)
režie: Andy Mikita

Stargate Command začíná novou éru.
Na základnu přichází podplukovník Cameron Mitchell, který se účastnil bitvy v Antarktidě jako velitel stíhaček F-302.
Mitchell je velice překvapen, když mu nový velící základny, generál Hank Landry oznamuje, že nebyl převelen k SG-1 (jak si přál), ale že SG-1 bude přímo velet. V této době se také dozvídá, že Carterová, Jackson i Teal´c z SG-1 odcházejí. Mitchell se všechny marně snaží přimět k návratu zpět.
Při nástupu do SGC vzpomíná na dobu, kdy velel stíhacím letounům v Antarktidě. Jedna z nepřátelských stíhaček ho sestřelila a on musel nouzově přistát. Bohužel si to vyžádalo cenu na jeho zdraví. Ochrnul a Mitchell musel ujít dlouhou cestu, aby se opět postavil na nohy. Cesta, která vedla až do SGC…
Začíná hledání nových členů týmů, ale než se je Mitchellovi podaří sehnat, objevuje se zlodějka Vala Mal Doran. Přináší s sebou tabulku, která popisuje cestu k pokladu. Ten je údajně ukryt na Zemi.
Vala však kromě tabulky přináší také podivné náramky. Tyto goauldské náramky spojují jejich nositele dohromady. Ti se od sebe nesmí vzdálit na velkou vzdálenost. Díky menší lsti se Vale podaří jeden z náramků dát Danielovi. Ten se jej marně snaží sundat. Znamená to, že Vala mu od této doby musí zůstat na blízku. Teprve poté, co najdou poklad je Vala ochotná náramky sundat.
Není jiná možnost než zůstat na Zemi a vydat se za tajemným pokladem. Danielovi se podaří zjistit, že poklad má co dočinění s Merlinem, který byl také jedním z Antiků.
Stopy vedou do Glastonbury Tor, kde je objevena spletitá síť chodeb a jeskyní.
Když už si myslí, že mají poklad na dosah, ocitají se v pasti. Jejich úkolem je rozluštit hádanky, které jim do cesty postavil sám veliký Merlin…
Další fotky z dílu:
Nový velící - generál Landry
Generál O´neill u Mitchella v nemocnici
Vzpomínka na Antarktidu...
Merlin a Mitchell
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Colleen Colleen | Web | 26. května 2007 v 20:11 | Reagovat

Á, jeden z mých oblíbených dílů deváté série :))

2 happy happy | 27. května 2007 v 16:55 | Reagovat

Jj, já Avalon taky ráda... Chtěla jsem hodit na blog druhou část, ale nemůžu se tam dostat... Je to na pytel. Odjíždím dneska na výlet, tak druhá část bude až ve čtvrtek. :o(

Jinak ještě k oblíbeným dílům deváté řady - ještě se mi líbí Ripple Effect a Arthur´s Mantle...

3 Colleen Colleen | 29. května 2007 v 22:13 | Reagovat

Jj, ty byly taky dobrý - hlavně ten druhej :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.