02x09, Avalon

3. června 2007 v 13:12 | happy |  Epizody SGC
Blog konečně dostávkoval, takže přidávám druhou část dílu Avalon. :o)

díl: 02x09 - Avalon, second part (Avalon, druhá část)
režie: Andy Mikita
Druhá část začíná v okamžiku, kdy se Daniel s Valou a Mitchell s Teal´cem snaží najít cestu z pasti a tím i z jisté smrti. Na poslední chvíli se jim podaří z léček dostat a nakonec vše závisí na Mitchellovi. Je to právě on, kdo se utká s tajemným rytířem.
Vypadá to, že Mitchell souboj nedokáže vyhrát, ale nakonec se zbytky sil se mu podaří rytíře překonat. Bohužel vše nešlo tak, jak mělo. Místo, aby se objevil tajemný poklad, jeskyně se začne hroutit. Mitchell se vrací na Prométhea za zbytkem týmu.
Danielovi je okamžitě jasné, že ve zřícení komplexu chodeb má prsty Vala. Má pravdu. Byla to ona, kdo ukradla stříbrný peníz z misky.
Mitchell se vrací zpět. Když se peníz dostane na své místo, komplex chodeb se přestane bortit a poté co je meč zasunut zpět do kamene, všichni mohou spatřit tajemný poklad samotného Merlina.
Daniel mezi hromadou zlata objevuje jednu z knih, kde se poprvé objevují záznamy o jistých Alteránech. Daniel vysvětluje, že se jedná o Antiky.
Jeden z vojáků objeví podivné zařízení. Podle Daniela se jedná o komunikační zařízení a přemlouvá Mitchella a Landryho, aby mu dovolili zařízení použít. Landry svoluje, ale protože je Daniel stále spoután náramky s Valou, musí jít ona s ním.
Po vložení kamenů do komunikačního zařízení upadají Vala a Daniel do bezvědomí. Oba se ocitnou ve vzdálené galaxii, v tělech manželského páru (Harrid a Sallis). Začínají seznamovat se zvyky a tajemné vesnice, kde se lidí dokáží modlit i sedm hodin.
Nedlouho na to poznávají muže jménem Phanis. Ten je seznamuje se zdejší kulturou a také s bohy nazývanými jako Ori. Daniel a Vala jeho vyprávění o bozích s nekonečnou mocí nevěří.
Phanis spolu s Harridem a Sallis jsou navíc podezřelí z kacířství.
Netrvá to dlouho a Vala se ocitá na obětním oltáři. Nic neproběhlo tak hladce, jak se mohlo zdát. Daniel nemůže nic udělat. Jediná možnost je, dívat se, jak Valu pohlcují plameny.
Mitchell a Teal´c na Zemi jen mohou přihlížet. Vala umírá a s ní také Daniel, který je s Valou díky náramkům spoután.
Nic ale není tak, jak se zdá. Do vesnice přichází tajemný Převor. Vala je rázem naživu…
Další fotky z dílu:
Daniel nemůže nic dělat.
Mrtvá Vala...
Tajemný Převor.
Vala není přeci jen mrtvá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hornet Hornet | Web | 12. června 2007 v 12:46 | Reagovat

Hele, někde kolem tohoto dílku bylo, jak šel Daniel s Valou za Ori, za tím maníkem s vysokým límcem xD nemáš jeho fotky?

2 happy happy | Web | 12. června 2007 v 22:54 | Reagovat

Hm... joj, to bych musela hrabat v compu. Tak jestli máš majla, dej mi ho. Zkusím se mrknout.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.