4. sezóna SGA

24. června 2007 v 15:54 | happy |  >> Atlantis <<
Dnes jsem projížděla několik stránek o SGA.
Čtvrtá sezóna tady bude už v září a přináší mnoho překvapivého. O většině připravovaných plánů pro čtvrtou sezónu už nejspíš víte, ale co když, ne? :oD Tak jsem se rozhodla trochu spoilerovat. Proto, kdo se nechce přijít o překvápko, ať dál nečte!
Čerpala jsem hlavně z článku (zde), který přeložila Klenotka. Originální článek naleznete na Gateworldu.
Na sga-project.com si také můžete stáhnout dva odkazy na videa. Na těch můžete vidět spousty nových záběrů a scén z připravované sezóny.
Vkládám je sem jako odkaz z youtube: 1. video; 2. video

Na sga-project.com jsem pročítala několik článků a mezi nimi bylo i několik interview (například interview se scénaristy - Joe Mallozzi a Paul Mullie) a musím říct, že na novou sezónu Stargate Atlantis se opravdu těším. Natáčení první poloviny sezóny je v plném proudu, ale už teď se na světlo vynořují různé spekulace.
To, že se ve čtvrté sezóně má objevit Amanda Tapping jako nová velící expedice mě docela překvapilo. Přece jen pro mě bude známá jako ta z SG-1 a proto budu hodně zvědavá, jak do nového týmu zapadne. Pak tedy přichází otázka - Kde bude Weirová? On tom scénaristi poměrně mlží. Objevují se spekulace, že při zranění na konci posledního dílu 3. sezóny budou její zranění natolik vážná, že musí odejít na Zem, kde se bude léčit. Kdesi jsem dokonce četla, že by Weirová měla umřít! To byla doufám jenom prachsprostá lež! Elizabeth mi přijde jako nepostradatelná součást Atlantis a byla by škoda, kdyby její postava zmizela. Přesto to vypadá, že Weirová se v prvních dvou epizodách neobjeví.
úryvek z interview (Paul Mallozzi): Myslím, že první dvě epizody - kde je vlastně Weir z příběhu prozatím vyškrtnuta - jsou pro její postavu skvělé. Tak se to musí dělat, dokud jsem já u toho. V těchto dvou epizodách má v jednu chvíli její akce neuvěřitelný dopad. Vlastně, tyto dva příběhy by se nestaly, kdyby neudělala to, co udělá. A pak, na konci těchto dvou příběhů, tam pořád někde je.

Na druhou stranu mě docela potěšilo, že se ve dvou epizodách má objevit náš starý známý doktor Carson Beckett.
Jako nová velící lékařské expedice by se měla objevit doktorka Kellerová (v podání Jewel Staite).
Scénaristi také potvrdili, že některé postavy by měli dostat více prostoru (doktor Zelenka, major Lorne), některé postavy budou mít zase své epizody. Dozvíme se něco více o Ronově minulosti, na scéně by se měla opět objevit Rodneyho sestra Jeannie a dokonce i Sheppard bude muset čelit novému nepříteli. Objeví se totiž jeho "zlobivější" já.
Mallozzi a Mullie také hovořili o postavě Teyly Emmagan, která v průběhu třetí série byla spíše v pozadí. O Teyle se toho dozvíme o mnoho více a velkým překvapením bude i její těhotenství.
Kromě Wraithů a Asuranů však Atlantis bude muset čelit dalšímu nepříteli. Bude se jednat o rasu lidí, která bude na vysoké technické úrovni.
úryvek z interview (Joe Mallozzi): …Jedna věc, kterou SG-1 měla a Atlantis ne, bylo potkávání i vyspělých civilizací. Je to hlavně proto, že Wraithové jakoukoliv vyspělejší rasu zničili. Takže tohle je přesně taková civilizace. Taková nevyzpytatelná rasa. To je to, co se mi vždycky líbilo na Genii či Lucianské alianci, kterou jsem vytvořil pro SG-1, i když tam jsem myslím zase tak moc neuspěl. Jsou to takoví ti spojenci/nepřátelé, kteří tam někde jsou…


Epizody čtvrté sezóny:
4x01 - Adrift
4x02 - Lifeline
4x03 - Reunion - epizoda, kdy se dozvíme něco o Ronově minulosti
4x04 - Doppelganger - zde dostanou prostor hlavně doktor Zelenka a major Lorne (dokonce se máme dozvědět něco o jeho dětství)
4x05 - The Seer - "epizoda Samanthy Carterové"
4x06 - Travelers - "Sheppardova epizoda"
další epizody: This Mortal Coil, Miller´s Crossing, Quarantine, Missing…
No, na novou sezónu už se opravdu těším a doufám, že tak jako SG-1 tak i Atlantis bude mít nejméně deset řad.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Colleen Colleen | 24. června 2007 v 16:22 | Reagovat

Tak Elizabeth určitě neumře, protože jsem u Joea na blogu viděla dotky z některýho dílu, kde seděla s týmem v Jumperu...

Samantha v SGA mi ale vadí... brala bych tam spíš Daniela, ale ten tam nebude:( A hlavně se mi nelíbí ten její novej účes... ale to je můj problém :D

Ale jsem strašně ráda, že v traileru je i Lorne :)

A pak se těším na This Mortal Coil, protože tam by měla být Elizabeth:)

2 Anelea Anelea | Web | 27. června 2007 v 21:11 | Reagovat

Páni...nevím, k čemu s emám dřív vyjadřovat...půjdu teda postupně. Carterová v SGA - zatím teda nevím, nevím. Snad ji budu mít radši než Weirovou. To, že se tam Weirová na začátku neobjeví mi ani tak nevadí. Určitě je super, že Zelenka a Lorne dostanou více prostoru :D :D jsou to moc super postavy. A dílu o Sheppardově zlobivejším já se upřímně nemůžu dočkat :D

3 happy happy | Web | 29. června 2007 v 23:17 | Reagovat

Jéj, ani mi nemluv. Na Shepparda a jeho zlobivé já se hodně těším!!!

4 calvin klein summer dress calvin klein summer dress | E-mail | Web | 10. ledna 2013 v 8:06 | Reagovat

Did you have a look at applestone, this is a very nice tile but the tileshop could help you out with that. Slate is really nice for a rustic flooring as well!
http://www.elsedress.org

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.